Przejdź do treści
BLOG

TOP5 książek o problemach skórnych i dermatologii

Autor: Dominik Pieczyński

Problemy skórne dotykają bardzo wielu osób. Jeśli więc masz różnego rodzaju problemy natury dermatologicznej albo szukasz istotnych informacji na temat przyczyn i leczenia wielu typów schorzeń to bardzo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z treścią literatury fachowej. Książki takie są przydatne między innymi dla lekarzy, pielęgniarek i innych członków personelu medycznego, ale oprócz tego mogą zapewnić wiele istotnych informacji dla zwykłych ludzi szukających wiedzy na temat dotykających ich chorób oraz metod ich leczenia. Poniżej znajduje się ranking 5 godnych polecenia książek związanych z problemami skórnymi i dermatologią.

5. Terapie biologiczne i innowacyjne w dermatologii

Jest to pozycja wydawnictwa Termedia pod redakcją naukową profesora Witolda Owczarka. Zawiera ona aktualne informacje związane ze stosowaniem różnych nowoczesnych terapii w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Książka powstała z myślą o dermatologach stosujących leczenie biologiczne oraz o innych lekarzach zainteresowanych stosowaniem nowoczesnych leków. Dzięki tej książce można uzyskać wiele ważnych informacji, takich jak mechanizmy działania różnych lekarstw.

4. Praktyka dermatologiczna

Praktyka dermatologiczna to książka pod redakcją prof. Andrzeja Kaszuby i Joanny Maj, która opisuje różne, istotne problemy związane ze współczesną dermatologią. Została w niej przedstawiona organizacja opieki dermatologicznej na terenie naszego kraju oraz uwarunkowania ekonomiczne i prawne praktyki dermatologicznej.

3. ABC POKRZYWKI. Pokrzywka w pytaniach i odpowiedziach

Jak sama nazwa wskazuje, książka ta zapewnia dostęp do wielu ważnych informacji na temat niezwykle powszechnej choroby, jaką jest pokrzywka wykrywana przynajmniej raz w życiu u około 20% dzieci oraz osób dorosłych. Jest to podręcznik przydatny dla dermatologów, alergologów oraz lekarzy rodzinnych, którzy zajmują się leczeniem przewlekłej postaci tego schorzenia. Zawiera ona informacje na temat patogenezy, rozpoznawania oraz leczenia pokrzywki.

2. Dermatologia estetyczna

Książka ta jest pracą zbiorową pod redakcją profesora Waldemara Placka. Jest to pierwsze tak kompleksowe opracowanie w Polsce, które przedstawia różne zabiegi wykorzystywane w ramach medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Porusza ona problem dermatologii zabiegowej, a jej treść jest uzupełniona o liczne fotografie, które pozwalają personelowi medycznemu oraz pracownikom branży kosmetycznej na lepsze zrozumienie wielu zabiegów, metod ich wykonywania czy też możliwych powikłań.

1. Atopowe zapalenie skóry

Jest to książka pod redakcją Wojciecha Silnego, która w sposób nowoczesny i kompleksowy przekazuje cenną wiedzę oraz informacje na temat choroby alergicznej, jaką jest atopowe zapalenie skóry. Pozycja ta jest przydatna nie tylko dla studentów, ale również dla dermatologów, lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy zajmują się problemami alergii skórnych, a także dla pediatrów, internistów, a nawet laryngologów. Dzięki niej można poznać bliżej jedną z popularniejszych chorób skórnych o podłożu alergicznym.